OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Brusel - Mluvčí Evropské komise Jonathan Todd dnes popřel zprávu tisku o dohodě členských zemí eurozóny o finanční pomoci zadluženému Řecku. Dodal ale, že komise je v případě potřeby připravena učinit nezbytné kroky.

"Komise je připravena konat, pokud to bude nezbytné. Technické práce pokračují a ještě nebyly dokončeny. Všechno ostatní jsou spekulace," odpověděl podle agentury Reuters mluvčí na dotaz ohledně dohody o pomoci Řecku.

Britský list Guardian dnes uvedl, že členské země eurozóny se dohodly na pomoci Řecku v hodnotě až 25 miliard eur (téměř 640 miliard korun) ve formě úvěrů a úvěrových záruk. Dodal, že pomoc je součástí balíku opatření na podporu eura a poskytnuta by měla být pouze v případě, že o ni Řecko požádá, protože nebude schopno refinancovat své půjčky. Balík opatření bude podle listu dokončen na pondělním zasedání ministrů financí eurozóny.

Řecko mělo loni rozpočtový deficit 12,7 procenta hrubého domácího produktu, což je asi dvakrát tolik, než se předpokládalo. Pravidla Evropské unie povolují mít rozpočtový deficit do tří procent HDP. Atény slibují, že letos schodek sníží na 8,7 procenta HDP.

Řecká vláda hodlá v rámci boje s vysokým zadlužením snížit mzdy veřejných zaměstnanců, zmrazit důchody a zvýšit daně. Země se kvůli těmto plánům potýká s rozsáhlými stávkami.

Eurozóna nyní kvůli rozpočtovým problémům některých členských zemí zvažuje vytvoření vlastního měnového fondu, který by mohl státům v nouzi poskytovat půjčky a jehož pravomoci by byly srovnatelné s Mezinárodním měnovým fondem (MMF).

Rychlá volba z nabídky

 Chci vytvořit SEO Vizitku Služba SEO Vizitka
Služba SEO Vizitka
 Chci vytvořit PR článek Služba SEO Vizitka
Služba SEO Vizitka
 Chci udělat audit webu Služba SEO Vizitka
Služba SEO Vizitka
 Chci využít zpětné odkazy Služba SEO Vizitka
Služba SEO Vizitka
 Chci www stránky Služba SEO Vizitka
Služba SEO Vizitka

Doporučujeme firmy 3x 

BEZA Sklopné postele BEZA Sklopné postele
Sklopnapostel.cz
Prostějov

Logo PV Stav Prostějov

 

PV Stav Prostějov

www.pvstav-prostejov.cz 
Prostějov 


Logo Satos Prostějov, v.o.s. - velkoobchod s železářským zbožím
eshop.satos.cz
Prostějov

Chcete zde mít váš odkaz?

Kontaktujte nás


Hledáme provozovatele IT služeb

Jste provozovatelem zajímavé internetové služby a chcete se spojit s naším portálem? Jsme ryze česká firma a dynamicky se rozvíjející médium, proto vám nabízíme spolupráci.

Kontaktovat nás můžete zde


Nové zboží, za ceny BOŽÍ

Nezapomeňte popřát vašim blízkým k svátku, dnes je svátek slaví