OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Washington - Ve Spojených státech zkrachovaly další tři malé banky. Počet bankrotů v americkém bankovním sektoru se tak od začátku roky vyšplhal na 30. Informovala o tom agentura Reuters.

Regulátoři v pátek uzavřeli firmy Park Avenue Bank, Old Southern Bank a Statewide Bank. Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) nicméně našla kupce pro vklady všech těchto tří bank. Největší ze zkrachovalé trojice je Park Avenue Bank se čtyřmi pobočkami a aktivy kolem 520 milionů dolarů (necelých deset miliard Kč).

FDIC v USA odškodňuje klienty zkrachovalých bank. Úřad už dříve uvedl, že počet krachů by měl kulminovat v letošním roce. Loni v USA zkrachovalo 140 bank, o rok dříve jen 25 a v roce 2007 dokonce jen tři. FDIC předpokládá, že v letech 2009 až 2013 bude muset v souvislosti s krachy bank vyplatit zhruba 100 miliard dolarů.

Začátkem měsíce FDIC oznámila, že počet bank ve Spojených státech považovaných za problémové ve čtvrtém čtvrtletí vzrostl o 27 procent na 702, což byl nejvyšší počet od roku 1993. Banky ve čtvrtletí vykázaly mírný zisk 914 milionů USD po ztrátě 37,8 miliardy USD před rokem. Za celý rok 2009 banky vydělaly 12,5 miliardy USD a jejich zisk se zvýšil ze 4,5 miliardy USD v roce 2008.

Rychlá volba z nabídky

 Chci vytvořit SEO Vizitku Služba SEO Vizitka
Služba SEO Vizitka
 Chci vytvořit PR článek Služba SEO Vizitka
Služba SEO Vizitka
 Chci udělat audit webu Služba SEO Vizitka
Služba SEO Vizitka
 Chci využít zpětné odkazy Služba SEO Vizitka
Služba SEO Vizitka
 Chci www stránky Služba SEO Vizitka
Služba SEO Vizitka

Doporučujeme firmy 3x 

BEZA Sklopné postele BEZA Sklopné postele
Sklopnapostel.cz
Prostějov

Logo PV Stav Prostějov

 

PV Stav Prostějov

www.pvstav-prostejov.cz 
Prostějov 


Logo Satos Prostějov, v.o.s. - velkoobchod s železářským zbožím
eshop.satos.cz
Prostějov

Chcete zde mít váš odkaz?

Kontaktujte nás


Hledáme provozovatele IT služeb

Jste provozovatelem zajímavé internetové služby a chcete se spojit s naším portálem? Jsme ryze česká firma a dynamicky se rozvíjející médium, proto vám nabízíme spolupráci.

Kontaktovat nás můžete zde


Nové zboží, za ceny BOŽÍ

Nezapomeňte popřát vašim blízkým k svátku, dnes je svátek slaví